fbpx

Na temat witaminy C krąży tyle samo mitów co faktów. Jednym z najbardziej znanych jest stwierdzenie, że nie powinno się jej używać latem, ponieważ może doprowadzić do powstania przebarwień.

Cóż prawda jest zupełnie inna…

Kwas askorbinowy oprócz właściwości antyoksydacyjnych, rozjaśniających, ma również działanie łagodzące podrażnienia po słoneczne. Dodatkowo nałożona pod filtr przeciwsłoneczny wzmacnia jego działanie, ponieważ w małych stężeniach jest substancją foto-ochronną. Wiedziałaś o tym?
Wiele razy powtarzałam i powtarzać będę, że do wszystkiego należy  podchodzić z rozsądkiem – zwłaszcza do informacji znalezionych w internecie.

Jak używać witaminy C?

Zanim zdecydujesz się na przeprowadzenie kuracji z kwasem askorbinowym, upewnij się że nie jesteś na niego uczulona!
W okresie jesienno – zimowym bez obaw możesz wybierać wyższe stężenia (20 – 30%), a  w sezonie wiosenno – letnim niższe (5 -15%).  Jeżeli regularnie używasz produktów z wysokimi filtrami UVA/B, spokojnie podczas słonecznych miesięcy w roku możesz używać bardziej stężonych produktów.

Zaskoczyłam Cię? Nie martw się sama wierzyłam w ten mit. Dopiero od nie całych dwóch lat bez obaw sięgam po kosmetyki z witaminą C przez cały rok. Jakiś czas temu w mojej kosmetyczce znalazł się  perfekcyjny krem na noc Vita – C  z niewielkim stężeniem kwasu askorbinowego.

 VITA-C PERFEKCYJNY KREM NA NOC DermoFuture 100% skuteczności witaminy C

DZIAŁANIE:
– regenerujące
– rozjaśniające

SKŁAD:
– witamina c
– arbutyna
– naturalne ekstrakty roślinne

VITA-C PERFEKCYJNY KREM NA NOC, wzbogacony w witaminę C, hamuje wytwarzanie melanicznego pigmentu w celu zwiększenia jasności skóry.

Działa na cerę przeciw-utleniająco, ochronnie, wychwytuje wolne rodniki.

Arbutyna rozjaśnia skórę. Nadając jej świetlisty i promienny wygląd, ponadto wyrównuje koloryt skóry, przez co staje się ona gładsza.

Unikalna formuła KREMU zawiera naturalne ekstrakty roślinne, aby zapewnić maksymalne nawilżenie i odżywienie w nocy.

Wykonany w 100% z naturalnych owoców, które wygładzają skórę i wyrównują jej koloryt. Zapewnia 100-procentową skuteczność witaminy C, pozostawia rozjaśnioną skórę, bez przebarwień.

Sposób użycia:Oczyścić skórę twarzy, nałożyć krem i delikatnie wmasować w skórę, omijając okolice oczu. Stosować na noc.

Pojemność:12 ML

Dwa lata temu moje serce zdobyło serum z 30% witaminą C z tej samej marki. Od tej pory, co roku w okolicy września/października funduję sobie taką kurację. Skóra mojej twarzy pomimo regularnego stosowania najwyższej ochrony słonecznej, po kilku dniach w śródziemnomorskim lub afrykańskim klimacie opala się równie mocno jak pozostałe części ciała. Staram się dbać o cerę najlepiej jak potrafię. Właśnie dlatego w okresie wzmożonej ekspozycji na słońce stawiam na kwas askorbinowy, o którego właściwościach wspomniałam wyżej.

Vita – C ma znacznie mniejsze stężenie, dlatego bez obaw sięgam po niego właśnie teraz, kiedy temperatury przekraczają 30 stopni. Początkowo nie miałam przekonania do takiej formy opakowania. 12 ml saszetka, kojarząca się z musem owocowym dla dzieci, wydawała mi się nie praktyczna. Szybko okazało się, że jest to strzał w 10! Mała pojemność i tworzywo z jakiego wykonane jest opakowanie, zapobiegają szybkiemu utlenianiu się witaminy C, dzięki czemu przez cały okres stosowania produktu jej moc jest niezmienna.

Dwa lata temu moje serce zdobyło serum z 30% witaminą C z tej samej marki, od tej pory co roku w okolicy września/października funduję sobie taką kurację. 

A co z przebarwieniami?

Te które mam nie pogłębiły się, a nowe nie powstały. Myślę, że od kosmetyku z małym stężeniem nie można wymagać cudów. Jednak działania prewencje stawiam  zawsze na pierwszym miejscu. Używałam wielu kremów z witaminą C, niestety część z nich mnie uczulała, wiem że jest to wina składników pobocznych, a nie kwasu askorbinowego, na który moja cera reaguje bardzo dobrze.

Jeżeli nie wiesz jaki stosunek ma twoja skóra do tego składnika, Vita – C będzie idealnym wyborem, ponieważ dwu tygodniowa kuracja kosztuje tylko 13.90.

Używasz witaminy C latem?

Posts created 76

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
error: Content is protected !!