fbpx

Jak mieć piękne paznokcie w 5 krokach.

Każda kobieta marzy o zadbanych dłoniach, w końcu są one wizytówką człowieka. Nie każda z nas może sobie pozwolić na przedłużenie paznokci lub chce kłaść na nie lakier. Co zrobić, by cieszyć się naturalną piękną i zdrową płytką?

1.Nie obcinaj, tylko piłuj paznokcie!

Wbrew pozorom obcinanie paznokci nożyczkami lub obcinaczkami wcale im nie służy. Skracając płytkę w ten sposób, niszczymy jej budowę.Wyobraź sobie, że składa się ona ze ściśle przylegających do siebie łusek, w momencie, kiedy używamy metalowych narzędzi, przyczyniamy się do ich rozchylenia, a co za tym idzie osłabienia całej konstrukcji.

Niezależnie od długości paznokci powinno się skracać je za pomocą szklanego lub papierowego pilnika o gradacji 240 – pamiętaj, by w miarę możliwości wszystkie ruchy wykonywać w jedną stronę lub zaczynając od krawędzi bocznej w kierunku środka.

2. Witamina A+E na mocne paznokcie.

Moim zdaniem najlepszym sposobem na odżywienie i wzmocnienie płytki paznokciowej jest łykanie kapsułek z witaminą A +E oraz wcieranie jej zawartości w paznokieć i skórki. Dzięki temu nie tylko nawilżymy i odżywimy płytkę i wały paznokciowe, ale również poprawimy ukrwienie macierzy.
Oczywiście nie zaszkodzi suplementacja skrzypem polnym i biotyną.

3. Ścieraj i nawilżaj!

Regularne wykonywanie peelingu oraz kremowanie skóry dłoni nie tylko przyczyni się do ich pięknego zdrowego wyglądu, ale tak jak w przypadku wcierania witaminy A+E poprawi ukrwienie macierzy, która jest jedyną żywą częścią paznokcia.

4.Nie gryź!

Oczywiście mam tutaj na myśli nie obgryzaj paznokci! Jest to jedna z najgorszych rzeczy, którą możesz im zrobić! W ten sposób nie tylko niszczysz strukturę paznokcia i łoża, ale otwierasz drogę bakteriom i grzybom. Nie od dziś wiadomo, że ich wymarzonym środowiskiem jest to zacienione i wilgotne, czyli dokładnie takie jak obgryziony paznokieć i skórki!

5. Pilnuj higieny!

Wbrew pozorom nie mam tutaj na myśli przestrzegania podstawowych zasad higieny osobistej – zakładam, że nie masz z tym najmniejszych problemów! Jednak czy zwracasz uwagę na stan swojej płytki paznokciowej, skórek oraz przyborów, którymi wykonujesz manicure?Wszelkiego rodzaju uszkodzenia, mogą przyczynić się powstawania zakażeń zarówno tych bakteryjnych, jak i grzybiczych. Regularna wymiana twoich narzędzi, powinna być dla Ciebie tak samo ważna,jak mycie dłoni po powrocie do domu! Z doświadczenia zawodowego wiem, że ten problem nie dotyczy jedynie „amatorów”, ale również jest obecny w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale o tym, na co zwracać uwagę podczas wizyty u kosmetyczki mogę napisać następnym razem.

Koniecznie dajcie znać czy chcecie przeczytać o zagrożeniach, jakie mogączyhać na was w gabinetach kosmetycznych?

Posts created 76

17 thoughts on “Jak mieć piękne paznokcie w 5 krokach.

 1. O zagrożeniach chętnie poczytam…
  U mnie na płytkę paznokci najlepiej działała wit. B,
  widocznie i namacalnie mój organizm jej nie przyswajał
  albo za mało było w pożywieniu,
  więc ile razy wprowadzam suplementację,
  to mam niesamowicie zdrowe paznokcie.

  1. Bardzo przydatna informacja i potwierdzenie słów że to co sprawdza się u mnie nie musi być równie skuteczne u innych!

   Wpis o zagrożeniach właśnie wjechał na bloga! Zapraszam.

  1. Jeżeli są mocne i obcinanie ich nie ma na nie negatywnego wpływu czemu nie. W moim przypadku niestety obcinanie ma wpływ destrukcyjny.

   1. Ja też bez problemu mogę obcinać. Nigdy nie obgryzałam, nawet męża po latach udało mi się tego oduczyć. W ogóle chyba mam pancerne paznokcie. Nosiłam hybrydę bez przerwy kilka lat, zdjęłam przed porodem i nic. Idealne paznokcie. Za to nie mogę malować zwykłym lakierem, bo schnie mi ze 3 godziny i schodzi następnego dnia 😀

  1. Ze mną jest podobnie, a dodatkowo mam taką budowę paznokcia, że noszenie krótkich paznokci jest dla mnie niekomfortowe. Z tego powodu zazwyczaj mam je długie, czasem swoje utwardzone, a czasem sztuczne.

  1. To prawda!
   Myślę, że ta zasada nie tyczy się tylko piłowania paznokci, ale i całej pielęgnacji. Czasem warto poświęcić więcej czasu, by zobaczyć lepsze efekty.

  1. Spokojnie nie jesteś jedyna 🙂 Dużo osób o tym nie wie! Sposób skracania paznokci ma duży wpływ na ich kondycję.

  1. To prawda, ale jedyną drogą drogą, by je zmienić jest praca nad tym czyli nic innego jak samo kontrola.

   PS Jeżeli zmagasz się z cienkimi paznokciami spróbuj wcierać w płytkę i wał paznokciowy witaminę A+E.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
error: Content is protected !!