5 porad jak nie zwariować wyjeżdzając na majówkę.

Weekend majowy za pasem!

Uwielbiasz wszelkiego typu wyjazdy, ale (tak jak ja, kilka lat temu) nie radzisz sobie z odpowiednim rozplanowaniem wszystkich działań około urlopowych? Mam dla Ciebie 5 rad, które ułatwią Ci zorganizowanie każdego wyjazdu.1. Zrób checklistę


Brzmi staroświecko, ale to genialny sposób, dzięki któremu o niczym nie zapomnisz i zaoszczędzisz sobie stresu. Stwórz ją przynajmniej tydzień przed planowanym wyjazdem, ponieważ nie ma nic gorszego niż robienie zakupów na ostatnią chwilę.
Zazwyczaj robię 3 takie listy:

  • Ubrania – każdy element zabieram o jedną sztukę więcej niż ilość dni. Jestem osobą, która potrafi ubrudzić się wszystkim i wszędzie
  • Kosmetyki – stawiam na minaturki z dwoma wyjątkami krem pod oczy i do twarzy
  • Produkty spożywcze – na wyjazdy za granicę zabieram herbatę, kawę i cukier, a w przypadku wyjazdów z własnym wyżywieniem spisuje wszystkie potrzebne produkty, rozdzielając je na te które muszę kupić przed wyjazdem, oraz te do kupienia na miejscu.

2. Miniaturki


Kosmetyki w wersji mini to idealne rozwiązanie na każdy wyjazd. Zaoszczędzają dużo miejsca w walizce, są lekkie, nie trzeba zabierać ich z powrotem do domu, dzięki czemu miejsce dla ewentualnych pamiątek robi się samo.


3. Plan posiłków


Jeżeli tak jak my wyjeżdżasz w miejsce, gdzie wyżywieniem musisz zająć się we własnym zakresie nie odkładaj tego na ostatnią chwilę! Będziesz się tylko nie potrzebnie denerwować pod czas krótkiego wyjazdu. Wcześniej sporządź jadłospis! Część składników można kupić wcześniej i przygotować bazy do posiłków lub zamarynować. Dzięki takiemu rozwiązaniu na urlopie nie będziesz myśleć co zrobić na obiad czy kolację, a jedynie przyrządzić ciepłe danie.

PS: Jak uda nam się zrealizować każdy element naszego planu, sklep spożywczy będziemy musieli odwiedzić w celu kupienia wody i świeżych warzyw, pieczywa i jakiejś wędliny. Co przy wyjeździe na 5 dni w cztery osoby jest znikomą częścią potrzeb. 
 
 


4. Opieka dla pupili

Większość z nas opiekuje się na co dzień czworonożnymi przyjaciółmi, nie można o nich zapomnieć! Wiadomo, pies jest znacznie mniej kłopotliwy, ponieważ w większość miejsc może pojechać z nami, o tyle z kociakami nie jest to najlepszy pomysł, ze względu na ich słabą odporność na stres Zazwyczaj opiekę dla kotów staramy się załatwić miesiąc wcześniej, ponieważ wymaga to stworzenia dobrego planu zarówno zakupowego jak i godzinowego, ponieważ nie każdy chce lub może z nimi zamieszkać na cały okres wyjazdu.

5. Plan wyjazdu i alternatywa na deszczowe dni


Zapoznaj się z możliwymi utrudnieniami na drodze i wybierz najlepszą trasę w godzinach planowanej podróży. Nie wiem jak Ty, ale my jesteśmy typowymi szwendaczami. Bardzo rzadko zdarza się że siedzimy cały wyjazd w jednym miejscu, dlatego wcześniej oczywiście w miarę możliwości planujemy co chcielibyśmy zwiedzić. Niestety polski klimat nie rozpieszcza. Jednak deszczowe dni nie są nam straszne, ponieważ zazwyczaj zabieramy ze sobą gry planszowe np. Ego lub Ryzyk Fizyk, karty czy całą kolekcję filmów na DVD.  

Mamy w planie przygotować dla Ciebie odrobinę mistyczny wpis z naszej majówki o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, ponieważ ze względu na wypadki losowe mamy mały problem z punktem 4. Trzymaj za nas kciuki!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.