Kuracja przeciwzmarszczkowa z DermoFuture Precision - aktywny kolagen w żelu.

Wielokrotnie wspominałam, o tym że przy doborze kremu do twarzy nie należy sugerować się wiekiem podawanym przez producenta na opakowaniu, a potrzebami skóry. Należy pamiętać, że cera sucha będzie starzała się znacznie szybciej niż tłusta, co za tym idzie działania prewencyjne warto włączyć do pielęgnacji znacznie wcześniej. Skóra mojej twarzy z typowo trądzikowej zmieniła się w normalną w stronę suchej, okresowo suchą. Wystarczy kilka dni zaniedbania, a zaczyna się łuszczenie i pękanie naskórka, dlatego od pewnego czasu bez obaw sięgam po preparaty o działaniu znacznie szerszym niż tylko nawilżające.
Kolagen występuje naturalnie w naszym organizmie nie tylko w stawach, ale również w skórze, odpowiedzialny jest za jej sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie, oraz ciągłą regeneracje komórek. W raz z wiekiem zmniejsza się jego ilość (u zdrowego człowieka stanowi on około 30% jego masy), co prowadzi do powstawania zmarszczek, przebarwień, matowienia włosów i paznokci. Sposobów uzupełniania jego braków jest naprawdę wiele, ja zdecydowałam się na kurację zewnętrzną z aktywnym kolagenem w żelu od DermoFuture Precision.


DO SKÓRY SUCHEJ, DOJRZAŁEJ, WYMAGAJĄCEJ REGENERACJI Kolagen nazywany jest białkiem młodości, ponieważ odpowiada przede wszystkim za opóźnianie efektów starzenia się skóry. Kolagen stanowi 70 proc. masy białek skóry i 30 proc. całkowitej masy białka ludzkiego. Dzięki temu uważany jest za najważniejsze białko w ludzkim organizmie. Z upływem lat jego ilość ulega degradacji, co niekorzystnie wpływa na zmianę w naszym wyglądzie. Aktywny kolagen w żelu pozwala uzupełnić braki kolagenu w komórkach, dzięki czemu uelastycznia i zwiększa gęstość skóry. Ma on właściwości wpływające na nawilżenie, wygładzenie oraz na poprawę kondycji skóry. Zmniejsza głębokość i ilość nawet bardzo wyraźnych zmarszczek, zapobiega wiotczeniu skóry, poprawiając jej elastyczność oraz napięcie. Przywraca skórze właściwą gęstość i spoistość, wyraźnie odmładza i łagodzi rysy oraz poprawia owal twarzy. Sprawia, że skóra staje się jędrna i sprężysta oraz dłużej zachowuje młodzieńczy wygląd. EFEKTY:
większa elastyczność
zwiększona retencja wilgotności
gładki, jedwabisty wygląd
redukcja zmarszczek mimicznych 
Używam go jako serum pod krem, a dodatkowo raz w tygodniu wykorzystuje go do zabiegu mezzoterapii mikroigłowej. Każda z tych metod ma swoje niezaprzeczalne plusy, jednak sam produkt znacznie lepiej sprawdza się w opcji numer dwa, o czym za chwilę. 
Kosmetyk znajduje się w 20 ml buteleczce z ciemnego szkła z pipetą. Gęsta, żelowa formuła pomaga nie tylko w aplikacji, ale również w dozowaniu. Zastanawiam się jednak jak to będzie, kiedy zacznę zbliżać się do tak zwanego „denka”, na szczęście do tego momentu jeszcze daleko ze względu na jego wydajność. Wystarczy dosłownie kilka kropel.


INCI: Aqua, Collagen, Hydroxyrthylcellulose (zagęstnik), DMDM Hydantion (konserwant), Methylchloroisothiazolinone (konserwant), Methylsothiazoline (konserwant).
Kiedy używam go jako serum wolę zmieszać żel z kremem, niż aplikować bezpośrednio na skórę. Nałożony w ten sposób wzmacnia działanie kremu, nie powodując uczucia ściągnięcia, ani nie pozostawiając lepkiego filmu. Wiadomo, że drugi sposób aplikacji daje lepsze efekty, ponieważ dzięki mikrouszkodzeniom preparat ma szansę wniknąć w głąb skóry. Na oczyszczoną skórę nakładam kolagen i wykonuję zabieg mezoterapii mikroigłowej, którego przebieg opisałam w osobnym artykule – KLIK. Po serii cera jest widocznie ujednolicona, gładsza, lepiej nawilżona i bardziej elastyczna. Oczywiste jest to że najlepiej wykonywać go kiedy następnego dnia możemy zostać w domu, ponieważ buzia może być zaczerwieniona. 
Oj chyba zbyt odeszłam od głównego tematu. Kosmetyk jest bezbarwny i bezzapachowy, nie nadaje się stosowania rano, ponieważ roluje się w kontakcie z każdym produktem kolorowym.


Czy jest to najlepsze serum jakie miałam? Tego nie mogę jednoznacznie stwierdzić, jednak jest to najlepszy kosmetyk jaki dotychczas miałam do przeprowadzania kuracji przeciwzmarszczkowej. Jestem pewna, że za kilka lat moja skóra będzie mi wdzięczna.

__________________________________________
Źródło:

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.