W walce o piękne włosy - suplement diety Vitadermo od DermoFuture Precision.

Kilka razy wspominałam, że mam problem z wypadaniem włosów. Wszystko zaczęło się po operacji, którą miałam kilka lat temu, a w sumie ich serii, jeżeli nie wiesz o czym mówię zajrzyj tutaj. Oprócz ogólnego osłabienia organizmu, zbuntowały się również włosy. Od tamtego czasu stale walczę o powrót bujnej czupryny. Stosuję różne wcierki, odżywki, szampony, ale nie zapominam o odpowiedniej suplementacji. Ostatnio zdecydowałam się na tę od Dermofuture Precision – Vitadermo. Po efektywnej kuracji DF5 dla kobiet, dzięki której zauważyłam znacznie szybsze odrastanie włosów i zmniejszone wypadanie, nie bałam się zaufać kolejnemu produktowi tej marki.


VITADERMO to profesjonalne połączenie składników najwyższej jakości, które pozwolą codziennie cieszyć się mocnymi, gęstymi i zdrowymi włosami. VITADERMO działa nie tylko na zewnątrz włosa, ale przede wszystkim doskonale wpływa na jego dobrą kondycję oraz gruczoły łojowe. Preparat zawiera precyzyjnie dobrany zestaw minerałów, witamin i aminokwasów. Wysoce skoncentrowana BIOTYNA pozwala na utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego, tym samym wpływa na procesy zachodzące w cebulkach włosów – ich wzrost i zachowanie zdrowego wyglądu włosów. SKRZYP POLNY, dzięki wysokiej zawartości krzemu, sprawia, że z dnia na dzień Twoje włosy stają się mocniejsze i jeszcze bardziej lśniące. CYNK skutecznie przeciwdziała procesowi zahamowywania wzrostu włosów i zapobiega ich wypadaniu. MIEDŹ wpływa na prawidłową pigmentację i kolor włosów. WITAMINA A przyspiesza regenerację komórek i odbudowuje zniszczoną keratynę. WITAMINA E rozszerza naczynia krwionośne, odżywiając włosy – chroni je przed uszkodzeniami. SELEN, współdziałając z witaminą E, skutecznie zahamowuje proces starzenia się skóry głowy. Składniki nowego preparatu VITADERMO to gwarancja gęstych i lśniących włosów, które mogą stać się naturalną ozdobą. Pozwól, by stały się także Twoją.
Ten wpis powinien pojawić się dużo wcześniej, ale zdecydowałam się na przeprowadzenie pełnej trzy miesięcznej kuracji. Właśnie po takim czasie można ocenić pierwsze rzeczywiste efekty. Kapsułki są standardowej wielkości, ich otoczka wykonana jest z łatwo rozpuszczalnej celulozy mikrokrystalicznej. Moim zdaniem ich skład jest bardzo dobry, a co najważniejsze nie zawierają one drożdży, po których nie dość, że źle się czuję to znacznie pogarsza się stan mojej cery. 
W skład jednej kapsułki wchodzi: 100mg wyciągu ze skrzypu polnego, 5mg l-cysteiny, 15mg cynku, 0,005mg selenu, 1,1mg witaminy B6, 30mg witaminy C, 5mg witaminy E, 8,9mg niacyny (witaminy B3), 0,077 biotyny (witaminy H/B7), 5,1mg kwasu pantotenowego, 0,2mg kwasu foliowego (witaminy B9), 0,47mg witaminy A, 0,8mg tiaminy (witaminy B1), 1mg ryboflawiny (witaminy B2), 0,073mg jodu, 6,9mg żelaza.


Efekty? Moje małe sterczące baby hair znacznie się wzmocniły i powoli zaczynają wrastać w długość włosów, a dodatkowo, pojawiła się ich nowa dostawa. Znacznie zmniejszyło się wypadania włosów. Wiadome jest, że nie da się go zahamować w 100% procentach, a to ze względu na proces wzrostu włosa, który składa się z trzech etapów: 

Anagen – faza aktywnego wzrostu trwająca od 2 do 6 lat.
Katagen – faza przejściowa.
Telogen – faza spoczynku zakończona wypadnięciem włosa.

Dziennie może nam wypadać około 100-120 włosów i jest to całkowicie normalne. Nie ma powodów do paniki, ponieważ o ile mieszek włosowy i brodawka nie zostaną uszkodzone proces zaczyna się od początku. Oprócz tego rosnące baby hair są trochę grubsze od poprzednich co udało się zaobserwować dzięki regularnym padaniom skóry głowy i włosów za pomocą mikro kamery. 
Po 3 miesięcznej kuracji staram się zazwyczaj zmienić suplement, by dostarczyć organizmowi innych makro i mikroelementów. Nie oznacza to jednak, że za jakiś czas nie wrócę do Vitadermo, wręcz przeciwnie, jestem pewna, że sięgnę po niego ponownie.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.