Manicure Shea Indigo Spa - alternatywa dla manicure japońskiego.

Podczas drugiej edycji Konferencji Meet Beauty miałam okazję uczestniczyć w warsztatach marki Indigo, prowadzonych przez Katarzynę Zbroińską, która oczarowała mnie nie tylko swoją osobowością i wiedzą, ale również gamą kosmetyków do pielęgnacji Indigo. Jednym z nich jest zapachowe masło shea, na którym bazuje autorski zabieg Kasi – Manicure Shea Indigo Spa.

MASŁO SHEA? CO TO W OGÓLE JEST?
Zanim jednak opowiem Wam o zabiegu skupmy się na właściwościach samego masła shea. „Jest to olej roślinny uzyskiwany z owoców drzewa shea. W postaci świeżej, nieprzetworzonej ma konsystencję pasty, barwę białawą, jest niemal bezwonny i ma bardzo słabo wyczuwalny smak. Zawiera kwasy jednonienasycony oleinowy (ok. 45-50%), kwasy nasycone: stearynowy (około 40%) oraz kwas palmitynowy (około 4%). W maśle znajduje się znaczna ilość fitosteroli:
  • kamesterol - działa przeciwzapalnie oraz zapobiega zapaleniom stawów; 
  • stigmasterol - prekursor witamy D3; 
  • beta-sitosterol - pomaga przy wypadaniu włosów; 
  • alfa-spinosterol - środek przeciwzapalny. 
W kosmetyce wykorzystywane jest jako środek nawilżający, zmiękczający skórę, kojący, uelastyczniający, przeciwzmarszczkowy, chroniący przed promieniami UV, przedłużający opaleniznę.”

Niestety nie udało mi się znaleźć składu INCI tego produktu, co za tym idzie niestety nie wiem czy rzeczywiście jest to czyste masło shea jedynie z dodatkiem nut zapachowych. Jego konsystencja – lekkie grudki rozpuszczające się pod wpływem ciepła na to wskazuje, ale jak jest nie wiem. Gama zawiera 8 wersji zapachowych, które nawiązują do perfum, co ma pozwolić na zadowolenie wszystkich klientek.


WYKONANIE ZABIEGU MANICURE SHEA INDIGO SPA.

Manicure Shea Indigo Spa – jest to manicure wzmacniający naturalne paznokcie. Działa silnie regenerująco na paznokcie, zwiększa ich wytrzymałość na urazy, zabezpiecza przed pękaniem i rozdwajaniem. Dodatkowo odżywia i przeciwdziała starzeniu się skóry.

Przejdźmy do wykonania:

1. Dezynfekcja oraz ocena stanu dłoni i paznokci. ( nie pomijajcie tego kroku nawet jeżeli wykonujecie zabieg w domu)

2. Oczyszczenie płytki, odsunięcie skórek patyczkiem drewnianym lub kopytkiem.

3. Usunięcie skórek za pomocą żelu do skórek lub/i cążkami.

4. Skrócenie i wyrównanie płytki pilnikiem o gradacji min. 180.

5. Wygładzenie nierówności płytki polerką o gradacji min. 240.

6. Aplikacja Masła Shea Indigo Spa na płytkę paznokciową.

7. Wpolerowanie masła w płytkę o polerką o gradacji min. 4000.

8.Ponowna aplikacja masła i jego wpolerowanie.

9. Wmasowanie masła w dłonie.

Jeżeli po przeczytaniu samego opisu czujecie się niepewnie koniecznie obejrzyjcie ten filmik, w którym Kasia pokazuje krok po kroku jak wykonać zabieg.
EFEKTY.
Muszę się wam przyznać, że sama bardzo rzadko korzystałam z tego zabiegu, myślicie pewnie dlaczego? No cóż nie lubię na długo rozstawać się z hybrydą. To jest właśnie jeden z minusów Manicure Shea, po jego wykonaniu przez kilka dni nie maluje się paznokci, ani nie wykonuje się żadnej stylizacji, a wszystko ze względu na bardzo duże natłuszczenie płytki. Nie znaczy to jednak, że nie miałam okazji obserwować efektów jakie daje tez zabieg wykonywany regularnie. Przez około 1,5 miesiąca testowałam go na moich najbliższych z częstotliwością raz w tygodniu. Po takiej serii paznokcie stały się bardziej elastyczne, odporne na urazy i pięknie się błyszczały. Skorzystały również skórki, które przestały się zadzierać i stały się delikatniejsze.

Kasia o tym nie wspomina, ale moim zdaniem ze zrobieniem manicure shea, tak jak w przypadku manicure japońskiego powinniśmy odczekać około tygodnia, by płytka mogła chwilę odpocząć.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania śmiało piszcie.Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.