Zaczytana Yasminella: Cykl Alibi na szczęście Anny Ficner - Ogonowskiej.

Jednym z moich postanowień noworocznych jest "czytać więcej". Niestety czas nie jest dla mnie łaskawy, stale mi go brakuje, bym mogła usiąść z kubkiem gorącej herbaty i zagłębić się w lekturze. Gdyby nie to wszystkie cztery części cyklu Alibi na szczęście ("Alibi na szczęście", "krok do szczęścia", "Zgoda na szczęście" i "Szczęście w cichą noc".) przeczytałabym jednym tchem. Autorka w swoich książkach zamknęła prawdziwe życie, wszystkie historie mogły zdarzyć się naprawdę. Dni bohaterów podlegają tym samym schematom co nasze "dom, praca, dom" z tą drobną różnicą, że zawsze znajdują oni czas dla swoich najbliższych i przyjaciół, tak jakby jego upływ w pewnych momentach nieco zwalniał.


Nie będę opowiadać o każdym tomie z osobna, ponieważ nie chcę odebrać Ci przyjemności z czytania. Książki przepełnione są różnorakimi emocjami, jednak nie zależnie od tego co się dzieje w danym momencie styl autorki jest niezwykle ciepły, co pozwoliło mi całą sobą wejść w życie: Hani, Dominiki, Mikołaja i Przemka. Każde z nich jest inne, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z dołączeniem do nich. Wyobraź sobie jak dobrymi towarzyszami są jeżeli bez żadnych obaw szczerze śmiałam się w głos bądź uśmiechałam sama do siebie w autobusie pełnym ludzi.


Każda z książek skupia się na innych wydarzeniach, jednak w każdej z nich jest miejsce na miłość i powrót do niezwykłego domku nad morzem, przesympatycznej pani Irenki, która przepełnia życie zarówno Hani jak i Dominiki miłością, ale tą rodzicielską, której obydwu dziewczynom, w pewnym momencie zabrakło.
"Przestań się spieszyć i pomyśl o tym, co w życiu najważniejsze."*
*źródło cytatu: Wydawnictwo Znak, 2013
źródło okładki: www.znak.com.pl 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.