Manicure Hybrydowy: Semilac 083 Burgundy Wine + Efekt syrenki na mokro.

Moja kolekcja lakierów hybrydowych stale i regularnie się powiększa. Wiąże się to z poszukiwaniem odcieni idealnych oraz chęcią posiadania nowych kolorów. Ostatnio do rodziny dołączył Semilac 083 Burgundy Wine. Takiego odcienia szukałam bardzo długo. Jedni określają go mianem marsala, ale jak dla mnie jest to połączenie pięknej winnej czerwieni z kroplą fioletu.

Standardowo nałożyłam dwie cienkie warstwy jednak z czasem, doszłam do wniosku że trzy wyglądałyby lepiej, ponieważ widoczne są drobne smugi, ale może to kwestia moich bardzo cienkich warstw. Lakier nie rozlewa się na skórki. Nie do końca rozumiem czemu, ale emalia ma w sobie niebieski brokat. Na szczęście jego ilość jest znikoma - na 10 paznokci trafiły mi się może trzy drobinki, które usunęłam pędzelkiem.

Zdejmowanie tak jak przy większości lakierów z Semilac jest bez problemowe. 10 minut w sreberku i wszystko ładnie odchodzi. Używałaś może klipsów do ściągania hybryd? Jak się sprawdzają, gdzie można je dostać? Co raz częściej spotykam się z opiniami, że Semilac uczula. U mnie żadne objawy nie wstąpiły, ale musisz pamiętać, że jest to produkt mocno chemiczny i jak wszystko może wywołać reakcje alergiczną. Musisz się liczyć z tym, że jeżeli uczula Cię firma A firma B również może, ponieważ w tego typu produktach składy są do siebie bardzo zbliżone.

Czas na ciekawostkę!
Zdobienie to nic innego jak syrenka z Indigo na mokro. Co to znaczy? Już tłumaczę. Na drugą warstwę nie utwardzonego koloru sypię pyłek i utwardzam w lampie  2 razy dłużej niż normalnie czyli około 4 minut w lampie UV i 2 minut w lampie Led. I gotowe na zdobienie nie nakłada się żadnego topu. Efekt zbliżony jest do tego jaki dają lakiery piaskowe z tą różnicą, że zdobienie jest rzeczywiście trwałe. Noszę je już około tygodnia, a ono dalej wygląda tak jak na zdjęciu.

_________________________

Recenzje innych kolorów Semilac:

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.