NEW IN: Rapidograf

Od kilku lat zdobienie paznokci jest moją ogromną pasją, tworzenie takich małych dzieł sztuki niezwykle  mnie uspokaja. Wielką frajdę sprawia mi również poznawanie nowych technik. Ostatnim (moim) odkryciem jest rapidograf.


Jest to pisak kreślarski w postaci pióra, który pozwala na rysowanie tuszem linii o stałej grubości. Pierwotnie służy do kreślenia rysunków i ich opisywania na brystolu lub kalce technicznej.  Zazwyczaj korzystają z nich architekci, jednak w ostatnim czasie bardzo polubiły go stylistki paznokci. Rapidograf pozwala na stworzenie bardzo precyzyjnych zdobień, moim zdaniem w pewnych sytuacjach sprawdza się znacznie lepiej niż pędzelki do nail artu.


Tajemnicą jest mikro "igiełka" 0,18mm - mam nadzieję, że udało mi się ją uchwycić na zdjęciu powyżej. Małe dzieła sztuki mogą powstać tylko i wyłącznie na zmatowionym pazurku, z pomocą klasycznego tuszu kreślarskiego. Pod czas jego używania należy pamiętać o 2 rzeczach. Po 1 rapidograf należy zawsze trzymać pod kątem prostym w stosunku do powierzchni, na której rysujemy. Po 2 przy dłużej przerwie w używaniu należy pamiętać o dokładnym umyciu zarówno zbiornika jak i samej końcówki, ponieważ zaschnięty tusz, uniemożliwia płynne kreślenie, a w najgorszym wypadku powoduje zapchanie końcówki.
A tak prezentują się moje pierwsze zabawy z rapido.

***Może chcecie bym pokazywała zdobienia krok po kroku?***

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.