Depilacja dla każdego czyli kilka słów o różnych metodach usuwania niechcianego owłosienia.

Pierwsze upalne dni już za nami, jednak sezon urlopowy dopiero przed nami! Co sprawia, że czujecie się komfortowo w bikini? Dla mnie podstawą jest gładkie ciało, i nie mam tutaj namyśli tylko złuszczenia i nawilżenia, a również odpowiednio przeprowadzony zabieg depilacji.

Źródło: 1

Kilka lat temu namiętnie używałam zwykłej maszynki do golenia, po pewnym czasie zauważyłam, że nie jest to najlepsza droga - włoski odrastały szybciej, dużo twardsze i ciemniejsze. Oprócz tego tę czynność musiałam powtarzać codziennie bądź co dwa dni. Wtedy też zaczęłam interesować się depilacją laserową.
"Laser emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę, aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie jego cebulkę. Laser działa na barwnik włosa czyli melaninę  i nie wpływa na funkcje organizmu. Należy dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Cześć z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia", która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa. Dlatego też zabiegi musza być powtórzone minimum 3-4 razy w odstępie od 4-9 tygodni. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 40-60% włosów, po serii zabiegów ok. 92% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne. Laser nie działa na włosy bardzo jasne i meszkowate."  *
Niestety temat szybko upadł, ponieważ na nogach mam sporo blizn pooperacyjnych, które teoretycznie nie są przeciwwskazaniem, ponieważ nie powstały bliznowce, niestety nikt nie chciał się podjąć wykonania zabiegu z obawy na pogorszenie ich stanu - blizn oczywiście.
Depilacja woskiem bądź pastą cukrową, dają najlepsze efekty kiedy włoski mają długość od 5 -10 mm w zależności od miejsca ich występowania. Po kilku zabiegach  ból jest znacznie mnie odczuwalny, a co najważniejsze włoski stają się  delikatniejsze, a niektóre znikają całkowicie . Efekt utrzymuje się od 2 - 5 tygodni.
Te możliwości niestety również nie są dla mnie, ponieważ po 1 mam bardzo płytko umiejscowione żyły, więc do powstania mikro krwiaczków, nie wiele mi potrzeba, a po 2 po tego typu zabiegach na moim ciele powstają przebarwienia - próbowałam zarówno na nogach jak i dłoniach.

Ostatnią znaną mi metodą są kremy do depilacji. Ich użycie nie wymaga nadmiernej dokładności czy uwagi. Wystarczy, równomierną warstwą posmarować okolicę, z której chcemy usunąć niechciane owłosienie, Zostawić na 5-10 minut w zależności od rodzaju włosków, zgarnąć szpatułką lub zmyć pod prysznicem i gotowe. (Nie polecam wersji do stosowania pod prysznicem, ponieważ krem spływa z ciała). Dla lepszego efektu po depilacji zawsze wykonuje peeling i nakładam krem lub balsam z niewielkim stężeniem mocznika. Zapobiega to wrastaniu włosków. Jeden zabieg wystarcza mi na około 2 tygodnie.
Używam ich na nogach, pod pachami, oraz w okolicach bikini. W żadnym z tych miejsc po użyciu tego typu produktów nie  wystąpiło u mnie podrażnienie. Pamiętajcie jednak, by zawsze przed aplikacją wykonać próbę alergiczną.

PS: Nie zapomnijcie zdjąć, biżuterii przed nałożeniem kremu, ponieważ wasze ulubione błyskotki mogą ściemnieć!

*** Jaka jest Wasza ulubiona metoda depilacji? ***


_____________
*Żródło: http://www.laserowadepilacja.pl/

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.