Zaczytana Yasminella: "Flirtując z życiem" Danuta Stenka w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim


Pełne szczerości rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają inne, nieznane oblicze Danuty Stenki... Czy aby na pewno?


Sięgając po tę książkę, miałam nadzieję przeżyć podobną przygodę jak z Markiem Szczytem/klik. Niestety nie udało się...
Bardzo lubię Danutę Stenkę, ta książka nic w tej kwestii nie zmieniła. Jednak pod czas lektury zabrakło mi tego niesamowitego wrażenia, jakbym uczestniczyła w tej rozmowie. Pojawiało się ono naprawdę sporadycznie, Książka sprawia wrażenie mocno syntetycznej, jakby każde słowo było wyważone i odpowiednio dobrane. Zdecydowanie zabrakło mi emocjonalności Stenki, którą znam z teatru bądź telewizji, a może właśnie taka jest naprawdę?  Niezwykle pracowita,  skromna, spokojna i wyważona? Myślę, że na to pytanie mogłaby jedynie odpowiedzieć sama Stenka bądź osoby jej bliskie.
Owszem książka jest przepełniona opowieściami o rodzinie, przyjaciołach czy karierze aktorskiej. Możemy się na przykład dowiedzieć, że sąsiadem Stenki jest Artur Żmijewski z rodziną; że uwielbia kupować "skorupy", kilka z nich przewoziła w szafie bodajże z Paryża czy o przykrych doświadczeniach z fotoreporterami. Pomimo  tych wspaniałych anegdotek w całej książce zabrakło mi żywego człowieka.
Myślę, że będzie to idealna pozycja dla tych z Was, którzy interesują się sztuką aktorską, ponieważ moim zdaniem zawiera ona kilkanaście świetnych opisów powstawania sztuk teatralnych bądź technik aktorskich.

10 komentarzy:

 1. Nie czytałam tej książki, choć Danusię bardzo cenię jako aktorkę

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja kochana p. Danusia ♥♥♥ Książkę przeczytałam jednym tchem, bo kocham teatr i kocham Stenkę :D Miesiąc temu miałam okazję poznać ją osobiście i napiszę tyle, że jest to wspaniała, ciepła osoba, jakie w dzisiejszym świecie można policzyć na palcach jednej ręki. Polecam wybrać się na spektakl Druga Kobieta lub Koncert Życzeń. Byłam na obu i do tej pory nie mogę się otrząsnąć, takie to było dla mnie przeżycie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. Łukasz Maciejewski też super człowiek :) Mówię to z prywatnych doświadczeń ;)

   Usuń
 3. Z miła chęcią po nią sięgnę :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, ale się rozczarowałam. Nie wciągała mnie ta książka, taka bardzo "sucha", pozbawiona emocji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Stenka to jedna z ciekawszych aktorek. Ma sporą klasę i fajny warsztat.

  OdpowiedzUsuń
 6. też bym się spodziewała czegoś innego po tej książce, Stenkę bardzo lubię

  OdpowiedzUsuń
 7. to zdecydowanie moja ulubiona z polskich aktorek - kobieta z klasą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna kobieta z klasą a do tego wspaniała aktorka. Bije od niej niesamowita szczerość. Chętnie sięgnę po tę książkę również po to by poznać kulisy gry w teatrze.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.