Dlaczego warto pisać pamiętnik?

Cofnijmy się na chwilę w czasie do okresu dzieciństwa. Pamiętacie grube zeszyty zamykane na kłódkę? Chyba każdy z nas kiedyś takowy posiadał. Czemu jednak zaniechaliśmy ich prowadzenia, skoro może mieć to na nas pozytywny wpływ? Bo to takie dziecinne, niepoważne, głupie, nic bardziej mylnego!

Pisanie pamiętnika czy jak kto woli dziennika może być dla każdego z nas nie zależnie od wieku, płci, stanu materialnego czy wykształcenia niezwykle pomocne. Przenoszenie swoich myśli na papier pomaga w ich uporządkowaniu, poznaniu jeszcze lepiej samych siebie, zrozumieniu siebie jak i innych. Prowadzenie takiego zeszytu powinno być momentem w ciągu dnia, w którym będziemy mogli odpocząć i skupić się tylko i wyłącznie na sobie i swoich myślach. Tylko wtedy będziemy wstanie dostrzec jacy jesteśmy naprawdę. Kto wie może pod czas takich, krótkich rozmów z samym sobą nauczymy cieszyć z najmniejszych rzeczy lub znajdziemy wady, nad którymi zechcemy popracować.
Zaraz pojawią się komentarze, "ja nie mam czasu, by codziennie opisywać swój dzień". Czy ktokolwiek, kiedykolwiek i gdziekolwiek spisał reguły według, których powinno się prowadzić pamiętnik? Nawet jeżeli tak owe istnieją, nie dajmy się zwariować! Ten mały notes ma stać się naszym przyjacielem, z którym będziemy chcieli się dzielić wszystkimi dobrymi, a może tylko i wyłącznie złymi momentami w naszym życiu. Wszystko zależy od nas!
Mnie  prowadzenie pamiętnika, pomogło zdystansować się do pewnych zdarzeń w moim życiu oraz mniej się nimi przejmować.

***
A Wy prowadzicie pamiętniki?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.