Zaczytana Yasminella: "Gwiazd Naszych Wina" John Green

Unikałam wszelkich recenzji na temat tej książki. Sięgając po nią nie do końca wiedziałam o czym opowiada, jednak po kilku pierwszych stronach wiedziałam, że chcę ją przeczytać w samotności.


Historia zawarta na stronach tej książki zdaje się być tak samo prawdziwa jak powieść, która jest jednym z jej elementów. Zaczyna się od co całkiem zwyczajnie, jednak potem przedstawia świat widziany oczami osób z "wyrokiem na życie"(rakiem), które jednak nie boją się kochać, ani realizować swoich marzeń. Pomimo to mają jednak świadomość, że każdy ich dzień może być ich ostatnim. Nie są jednak przygotowani na śmierć, która jak zawsze (nawet na stronicach tej książki) przychodzi niespodziewanie.
Moim zdaniem nie jest to pozycja dla każdego. Do lektury tej książki trzeba być odpowiednio dojrzałym, by wywarła ona wrażenie, by pozostawiła w czytelniku ślad do końca życia. Ślad, dzięki któremu nauczy się on cieszyć każdym dniem tak jakby miałby być on ostatnim.

Możliwe jest, że ta książka wywarła na mnie tak duże wrażenie, ponieważ w pewnym momencie zaczęłam na nią patrzeć przez pryzmat mojej własnej choroby i tego ile w tym wszystkim mam szczęścia. Co nie zmienia niestety faktu, że nie wiem jak ona będzie wyglądała za kilka lat.

PS: Nie idźcie drogą na skróty! Owszem film dobrze oddaje przebieg historii, jednak zatracone są w nim emocje, które w przypadku tej książki grają główną rolę.

Ps2: Ktoś ostatnio zapytał się mnie czemu moje recenzje są tak zawoalowane. No cóż odpowiedź jest prosta, uważam, że nie ma nic gorszego niż spoilerowanie. Moim celem jest przekazanie Wam krótkiego zarysu treści danej pozycji, oraz mojej opinii na jej temat.

20 komentarzy:

 1. Mam już na czytniku, ale jeszcze czeka na swoją kolej. Sądzę że okres świąteczny będzie dobrym tłem dla tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Btw osobiście wolę tego typu recenzje ;)

   Usuń
 2. zgadzam się w 100% procentach..film nie oddaje tego, co książka..choć nie będę ukrywać, że ksiązkę musiałam przeczytać dwa razy zanim do mnie trafiła.. i też jakoś od razu pomyślałam o swoich problemach, o tym jak życie zaskakuje i o szczęściu, które ludzie mają w największych nieszczęściach.

  OdpowiedzUsuń
 3. oj mam na nią wielką ochotę :) teraz mam dwie pozycje Cecyli Ahern, ponoć też fajne, ale dopiero się za nie wezmę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam - książka roku! :D Najpiękniejsza jaką miałam okazje przeczytać. Wywołała we mnie mnóstwo emocji i wzruszyła jak żadna.. Wspaniała! :) Znacznie lepsza niż film, choć i on daje rade.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja oglądałam film, marzę o przeczytaniu książki czyżbyś miała ją na ibooku?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak widać na załączonym obrazku:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ochotę na tę książkę

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam ją! Polecam też inne książki tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam tą książkę i jest na prawdę piękna... Aczkolwiek film też mi się podobał. Pod końcem płakałam jak bóbr pomimo tego, że przecież i tak wiedziałam jak się skończy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniała książka, na pewno jeszcze nie raz do niej wrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękna książka płakałam na niej jak bóbr, zresztą znając historię na filmie też płakałam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam w planach przeczytać książkę i obejrzeć film :).

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam kiedyś powieść fikcyjną o kobiecie i jej ostatnim roku życia oraz walce z rakiem. Wstrząsające.

  OdpowiedzUsuń
 14. Do książki przymierzam się od dłuższego czasu i na pewno znajdę dla niej kilka wolnych wieczorów.

  OdpowiedzUsuń
 15. Niedawno ją przeczytałam i wzruszyłam się - zwłaszcza pod koniec ;/
  Smutna, ale piękna historia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytałam książkę, ale to na filmie ryczałam od połowy, więc nie uważam, żeby emocje były mniejsze ;-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam. I książkę i film. Mam właśnie ochotę poczytać resztę książek tego autora. Ogólnie mam dość spore zaległości z czytaniem, więc mam nadzieje, że w święta będę nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka już kupiona, teraz tylko potrzebuje czasu na czytanie :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.