Zaczytana Yasminella: "Lekcje Madame Chic" Jennifer L. Scott.

Paryż znam tylko ze zdjęć. Jednak jeżeli zarówno on jak i jego mieszkańcy są tak piękni i przemili jakimi opisuje ich autorka chcę tam zamieszkać!


Książka jest zbiorem zasad savoir vivre oraz sposobów czerpania przyjemności z życia. Autorka, która jest Amerykanką, co moim zdaniem ma znaczenie. Przekazuje nam swoje spostrzeżenia, rady z kilku miesięcznego pobytu we Francji w sposób bardzo lekki i przyjemny. Jedyną cechą, która nawiązuje do klasycznego  poradnika  są pudsumowania (w punktach) pod koniec każdego rozdziału.Szczerze mówiąc jest to druga książka tego typu, którą faktycznie przeczytałam, od A do Z, a nie rzuciłam w kąt po kilku rozdziałach. Prawda jest taka, że na stronach tej książki nie znajdziemy, żadnych wielkich teorii, albo wydumanych, bezsensownych reguł. Czytając ją miałam wrażenie, że o większości z tych rzeczy, doskonale wiem, ale dlaczego ich nie stosuje? Może z lenistwa?
Jest to kolejna pozycja, która w jakiś sposób (pozytywny) wpłynęła na mój światopogląd. W niektórych przypadkach otworzyła mi oczy na pewne kwestie, a w innych tylko utwierdziła w moich przekonaniach.


Jeżeli drzemie w Was chęć bycia perfekcyjną panią domu, duszą towarzystwa, czy po prostu bycia w 100% sobą. Myślę, że ta pozycja będzie wręcz idealna! Pokazuje, że każdy z nas może, być idealny, ale wszystko w granicach własnych możliwości. Tyczy się to nie tylko sposobu bycia, mody, diety czy utrzymywania porządku, ale również urządzania przyjęć czy delikatnego tuszowania własnych faux pas.
***
Ja ignorantka jeżeli chodzi o wszystkie poradniki czy książki motywacyjne, biję się w pierś i mówię nie wszystkie są do niczego.

Jakie inne książki z tych kategorii możecie mi polecić?

9 komentarzy:

 1. Nie czytam tego typu książek, ale zachęciłaś mnie do przewertowania ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. W podobnym tonie jest Paryżanka, dlatego bardzo polubiłam tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również nie czytam tego typu książek, ale muszę się kiedyś skusić i przekonać się czy to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też pewnie nigdy nie popatrzyłabym w stronę takich książek, ale po twoich przemyśleniach muszę się rozejrzeć:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam z wielka przyjemnością. To jest ten typ książki, który motywuje do zmian i do poprawy jakości własnego życia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio zaczytuję się w poradnikach i innych tego typu pozycjach, więc i tą chętnie dołączę do moich zbiorów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Poradników nigdy dosyć, chociaż czytając tytuł wpisu w pierwszej kolejności pomyślałam, że to kolejny mini-podręcznik elegancji i stylu

  OdpowiedzUsuń
 8. nie czytam tego typu książek, ale może pora to zmienić :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa jestem tej książki. :-)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.