Motywacja kluczem do sukcesu.

    Pomimo to, że jestem osobą pełną energii, dobrze zorganizowaną, która zawsze ma plan A i B zdarzają mi się momenty zwątpienia. Tyczy się to każdego aspektu życia. Tak było po operacjach, tak jest z prowadzeniem bloga...

Źródło

    Kilka dni temu miałam okazję uczestniczyć w Webinar (konferencji/warsztatach online) "6 etapów budowania marki osobistej" prowadzanym przez Beatę Kapcewicz. Prawda jest taka, że w tym spotkaniu nie chodziło tylko o aspekty związane z firmą, dotyczyły one również życia prywatnego czy zawodowego. Pierwszym krokiem było odpowiedzenie sobie na klika pytań związanych z wartością naszej osoby. Kolejnym były mity dotyczące  "własnej marki", a ostatnim dla mnie najbardziej motywującym było omówienie tytułowych 6 etapów budowania marki osobistej.

I Marka nieujawniona
II Marka ujawniona
III Marka w chaosie
IV Marka stabilna
V Marka obfita
VI Marka wpływowa 

    Uświadomiłam sobie, że na chwilę obecną znajduje się w  pierwszym z najtrudniejszych momentów własnego rozwoju, innymi słowy stoję przed pierwszą górką, pod którą muszę podejść zwaną chaosem. Kiedy zobaczyłam ile osób jest w tym samym momencie co ja, od razu zrobiło mi się jakoś lepiej, raźniej. Oprócz tego utwierdziłam się w moim przekonaniu że nic nie dzieje się bez przyczyny, ponieważ


    Moim zdaniem nie zależnie od tego czym się zajmujemy, na jakim etapie życia jesteśmy powinniśmy szukać w naszym otoczeniu rzeczy i ludzi, którzy potrafią nas zmotywować i podnieść na duchu. Czasem niewielka rzecz lub jedno słowo potrafią być niezłym kopniakiem w tyłek, dzięki któremu znów zabierzemy się do roboty.

9 komentarzy:

 1. Jak to mówią: najtrudniejszy pierwszy krok, potem już jest z górki :) Osobiście nie brałam udziału w takich warsztatach/sesjach coachingowych online, ale podejrzewam, że mogą one pomóc w odkryciu jakiś wewnętrznych zasobów czy rozwiązaniu problemów podobnie jak sesje face 2 face. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się w 100%, motywacja jest baaardzo ważna, nieodzowna by cokolwiek w życiu większego zrobić. Pozdrawiam :)
  zrealizowacmarzenia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. O ja mogę powiedzieć że też znajduje się na samym początku drogi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Motywacja to klucz do sukcesu, łatwiej wtedy coś osiagnąc. Kiedy motywacji czlowiek nie ma, niezależnie czego to się tyczy cięzko wtedy jest wygrać :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Motywacja. Motyw, a potem - owacja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba dużej siły wewnętrznej żeby być na prawdę zmotywowanym i osiągnąć sukces niż jak to mawiają mieć słomiany zapał.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatni akapit jest niezwykle prawdziwy i podpisuję się pod nim rękami i nogami. Właśnie dlatego, w poszukiwaniu ciągłej inspiracji, staram się cały czas, przez całe życie mieć szeroko otwarte oczy, uszy, duszę, serce. Inspiracja i motywacja czasem pojawiają się znikąd i równie szybko co się pojawiły, mogą zniknąć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli chodzi o motywację i drogę do sukcesu czy budowania własnej marki, to polecam bardzo pozytywną książkę Napoleona Hilla pt.: "Sukces? Trzeba tylko chcieć", jest naprawdę fantastyczna!

  OdpowiedzUsuń
 9. Motywacja jest baardzo ważna. W warsztatach nie brałam nigdy udziału. Mi wystarcz kilka dni "resetu" i motywacja wraca:)
  http://zycienienabogato.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.