Święta, Święta, Święta...

Święta, a raczej przygotowania do nich odrobinę mnie pochłonęły, dlatego przez ostatnie kilka dni nie pojawiła się żadna notka. Pomimo to miałam chwilę na rozmyślania.
Może to będzie okrutne co teraz powiem, ale według mnie święta z roku na rok (przynajmniej w mojej rodzinie, niestety) wyglądają coraz gorzej. Pamiętam czasy, kiedy do stołu wigilijnego zasiadało około 20, a sama wieczerza wyglądała jakby była wyciętym kadrem z filmu. Niestety z biegiem lat czar prysł. Nie wiem czy to jest kwestia komercjalizacji czy problemów ludzkich? Nie chce w to wnikać, boli mnie jednak fakt, że ludzie, nie tylko moja rodzina zapomina o jednym z głównych aspektów świąt, o przebaczeniu. Święta stają się przykrym obowiązkiem (sprzątanie, przygotowania, dekorowanie, sprzątanie)

W dniu dzisiejszym, marze o dniu, w którym wigilia powróci do formy z przed lat!

***


16 komentarzy:

 1. W mojej i mojego TZ rodzinie jest baaaedzo podobnie... Cale szczescie, ze ja i on jakos tarany sie tego ducha swiat podtrzymac. Co jest trudne bo mieszkamy oddzielnie..

  OdpowiedzUsuń
 2. hm, moja rodzina (mówię o ciotkach, wujkach) kiedyś lepiej się dogadywała. z czasem pojawiły się jakieś niesnaski :/

  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie od zawsze święta są przykrym obowiązkiem i oznaczają po prostu dwa dni wolnego i nic więcej, dlatego w tym roku spędzę je z przyjaciółmi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie obraź sie ale troszkę to przykre, że od zawsze to dla Ciebie był przykry obowiązek. Najważniejsze jest to że znalazłaś sposób by Twoje święta były udane.

   Usuń
 4. Też mam takie wrażenie że święta tracą swój urok, mimo wszystko Wesołych Świąt:)!

  OdpowiedzUsuń
 5. kurczę mam to samo wrażenie, co gorsza u mnie w rodzinie tak było, dlatego zasiadam tylko z moimi chłopakami do stołu i dobrze mi z tym, aby później nikt mi nie wypominał, że coś zjadłam za dużo czy za darmo;/
  Wesołych Świąt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze sie że nie jestem sama w moich odczuciach.

   Usuń
 6. U mnie w sumie Wigilia wygląda cały czas podobnie, wiadomo czar trochę prysł, ale to dlatego, że już jestem dorosła i wiem o co w tym wszystkim chodzi i w ogóle :)
  Wesołych Świąt Kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wesołych i Spokojnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie też święta są teraz inne niż kiedyś, ale to pewnie dlatego, że nie ma już z nami Babci i Dziadka którzy jak nikt inni potrafi scalić ze sobą rodzinę. Teraz spędzamy je w swoim najbliższym gronie, bo bez Dziadków nie udało nam się nigdy powtórzyć takiej atmosfery jaką kiedyś się raczyliśmy.
  Wesołych Świąt. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ach co prawda to prawda! wesołych i zdrówka :*

  OdpowiedzUsuń
 10. Też myślę, że wszechobecna komercja i codzienne zabieganie troszkę nam tej magii świąt zabiera. Także kontakty międzyludzkie się przez to zamieszanie mocno spłycają, a szkoda. Ale ja tym bardziej mam wrażenie, że warto się zatrzymać i postarać się żeby to co najważniejsze nam nie umknęło. Wszystkiego dobrego Yasminello :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mօst of the gоod practitioոers in this area didn't evеn
  blink. This іs easilƴ explained by the fact that
  this kind of fooԀ is sіmply loaded with fiber, vitamins and
  minerals. There is no cοnclusive evidence that
  moderatelү high pгotein diets in healthy individualѕ are dangerous,
  howeveг; it Һas only beеn shown that theѕe diets are
  dangerous in individuals who already have kidney and liver problеms.


  My weblog :: factor quema grasa testimonios

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.