Social Media królem świata!

Pamiętacie jak świat wyglądał 20 lat temu? Dzieci spędzały  popołudnia spędzały na dworzu, nie zależnie od pogody, a dorośli wieczorami chodzili na spacery czy prywatki. Odnoszę wrażenie, że  życie płynęło nieco wolniej,, spokojniej.  Dzisiaj dzieci nie znają zabaw w podchody czy chowanego większość czasu po powrocie ze szkoły spędzają przed komputerem, a ich rodzice bardzo często przynoszą pracę do domu.
Wszystko zaczęło się zmieniać, w momencie w którym internet stał się bardziej powszechny. Na początku wszyscy mieli dostęp do niego w pracy i tak też się kojarzył jako narzędzie pracy. Z upływem czasu stał się on normalnością, codziennością. W dniu dzisiejszym większość z nas  nie wyobraża sobie życia bez niego. Od czego zaczynamy dzień? Od sprawdzenia poczty i portali społecznościowych. Zaniechaliśmy pisania listów czy wysyłania pocztówek, po co skoro możemy wysłać życzenia czy skontaktować się z nie mal każdą osobą za pośrednictwem sieci. O urodzinach czy imieninach ilu osób pamiętalibyśmy, gdyby nie różnego rodzaju portale?

Zdjęcie pochodzi ze strony:
http://info.fonality.com/
Wielkie koncerny chcą przejąć kontrole nad naszym życiem. Myślicie, że reklamy wyświetlane przez podzespoły Google są przypadkowe? Nic bardziej mylnego! Wszystkie reklamy są skrupulatnie dobierane na podstawie wpisywanych przez nas haseł w wyszukiwarce. Portale społecznościowe to skarbnica wiedzy! Oprócz imion i nazwisk, każdy może zobaczyć ile mamy lat, gdzie mieszkamy i pracujemy, kto jest naszym mężem, matką, ojcem, bratem przyjaciółką. Wszystko w porządku jeżeli mamy nad tym kontrole. Niestety coraz więcej z nas w internecie umieszcza zdjęcia naszych pociech. Ja rozumiem chęć podzielenia się ze znajomymi swoim szczęściem, w porządku niech to będzie zdjęcie jedno zdjęcie raz na jakiś czas, ale niech miejsce publiczne nie staje się albumem rodzinnym.
Niestety ta kontrola jest coraz bardziej ulotna. Niektóre aplikacje na naszych telefonach, tabletach czy komputerach z miesiąca na miesiąc mają coraz większy wgląd w nasze życie. Dlatego dobrze Wam radzę czytajcie dokładnie wszystkie informacje, nawet te drobnym druczkiem.
Z drugiej strony gdy by nie rozwój techniki nie poznałabym wielu cudownych osób, nie pisałabym dzisiaj do Was, a uwielbiam to robić!

7 komentarzy:

 1. Masz bardzo dużo racji. Sama korzystam z FB, ale tak jak mówisz z umiarem. Nie mam na nim żadnych swoich zdjęć, ani większych informacji o sobie. Garstka znajomych plus ustawienia prywatności, które pozwalają tylko im zobaczyć dane, które podałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radzę od czasu do czasu weryfikować ustawienia prywatności na Fb. Podczas aktualizacji mogą powrócić do ustawień domyślnych... a Fb aktualizuje się dość często.

   Usuń
 2. oj zatracamy się co raz bardziej - i bez wielu 'komunikatorów' czujemy się jak bez ręki jak tylko na chwilę mamy brak dostępu do neta

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety niewiele osób rozumie zagrożenia płynące z publikowania zdjęć swoich pociech. Co z tego , że rodzice wiedzą, że nie należy tego robić, skoro zawsze znajdzie się życzliwa ciocia, który nie pomyśli, że sobie tego nie życzymy.

  OdpowiedzUsuń
 4. dokładnie, świetnie to wszystko ujęłaś... zdecydowanie twierdzę, że jestem chyba ostatnim rocznikiem (95) który wie co to są dyskietki, wie co łączy ołówek z kasetą, spędzał popołudnia na trzepaku, a zabawa lalkami czy gry planszowe nie są mi obce... niestety to się strasznie zmieniło, teraz nie można wyobrazić sobie życia bez komputera internetu telefonu. dzieci w podstawówce maja juz najnowsze tablety czy smartfony... czasami nie wiem co sie dzieje z tym światem.
  ale z drugiej strony wszystko to ma wiele zalet.

  OdpowiedzUsuń
 5. To okropne, że jesteśmy podglądani przez te wszystkie koncerny, jednak wszystko to na nasze życzenie... Dobrze, że chociaż zwiększa się świadomość odnośnie tego co robimy w sieci. Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja tam FB lubię i się tego nie wstydze ;) wiem co dzieje się na świeci i u znajomych plus mam z nimi kontakt ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.